Jakie są i od czego zależą właściwości oleju konopnego?
Jakie są i od czego zależą właściwości oleju konopnego?

Jakie są i od czego zależą właściwości oleju konopnego?

Kontrowersje, jakie w ostatnich latach narosły wokół konopi uprawnych, powoli ustępują miejsca zachwytom. Nie można się dziwić - produkty pozyskiwane z nasion i kwiatów roślin okazują się być nie tylko legalne, ale przede wszystkim wartościowe. Sprawdź, jakimi właściwościami może zaskoczyć Cię olej konopny.

Najcenniejszy produkt

Olej konopny jest zdecydowanie najcenniejszym produktem pozyskiwanym z nasion konopi włóknistych. Stanowi doskonałą esencję tego, co w naturze najcenniejsze, gwarantując Ci szereg wynikających z regularnego stosowania produktu.

Olej konopny proponowany w asortymencie sklepu pochodzi z ekologicznych upraw, charakteryzujących się wysokimi standardami, jednocześnie wolnymi od pestycydów i sztucznych środków ochrony roślin, także środków grzybobójczych Jeśli w temacie konopi uprawnych stawiasz pierwsze kroki, zastanawiasz się z pewnością, czym jest olej konopny tłoczony na zimno i jaki ma wpływ ma sposób pozyskiwania produktu na jego działanie.

Proces tłoczenia na zimno pozwala pozyskać to, co najcenniejsze z nasion, zachowując naturalne właściwości rośliny w gotowym produkcie.

Właściwości oleju konopnego 

Olej konopny tłoczony na zimno, przyjmowany regularnie, może pozytywnie wpływać na Twój organizm, wspomagając Twoją codzienną troskę o zdrowie i doskonałe samopoczucie, również psychiczne. Pamiętaj jednak, że produkt spożywczy nie jest lekiem, dlatego w żadnym przypadku nie może zastąpić specjalistycznego leczenia.

Olej konopny wykazuje szerokie właściwości wspomagające leczenie:

- wspomaga działanie układu sercowo-naczyniowego;

- dba o Twoją odporność, przyczyniając się do wzmocnienia flory jelitowej;

 - wspomaga ochronę przed nowotworami i leczenie już zdiagnozowanych chorób;

- wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne;

- sprzyja eliminacji toksyn z organizmu;

Olej konopny w łazience

Olej konopny wykazuje również właściwości pielęgnacyjne, dlatego często jest stosowany jako podstawowy składnik kosmetyków, także domowych. Możesz zdecydować się na gotowe kosmetyki na bazie konopi albo w charakterze maski na włosy lub balsamu do ciała, wykorzystać sam olej konopny. Efekty Cię zaskoczą!

Jak przechowywać olej konopny?

Decydując się na kupno oleju konopnego, koniecznie zwróć uwagę na jego opakowanie. Produkt wysokiej klasy poznasz po buteleczce z ciemnego szkła. Jakie ma to znaczenie? Ciemne szkło doskonale zabezpiecza przed działaniem promieni słonecznych, dzięki czemu olej konopny zachowuje właściwości.

     01/08/2020    0 Komentarze

Leave the Comment