Naturalna pasta do zębów– dlaczego warto?
Naturalna pasta do zębów– dlaczego warto?

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej to podstawa pięknego i zdrowego uśmiechu. Jej skuteczność zależy między innymi od wyboru pasty do zębów. To jeden z najczęściej wykorzystywanych kosmetyków, dlatego warto zadbać o jego jakość. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się naturalne pasty do zębów. Dlaczego warto z nich korzystać?

Znana marka czy skład?

Wybierając pastę do zębów, ludzie często kierują się marką. Logo znanego producenta przyjmuje się za gwarancję jakości. W rzeczywistości takie myślenie nierzadko okazuje się błędne. Na obecnym rynku jest wiele past, których skład budzi kontrowersje. Preparaty do pielęgnacji jamy ustnej mają kontakt z wrażliwymi błonami śluzowymi, dlatego warto zwrócić uwagę na zawarte w nich substancje. Dobrym rozwiązaniem może być wybór naturalnej pasty do zębów. Kosmetyki tego typu powstają zazwyczaj z kompozycji bezpiecznych ekstraktów roślinnych.

Pasta do zębów – z fluorem czy bez?

W ciągu ostatnich kilku lat fluor (fluorek sodu) stał się przedmiotem licznych dyskusji. Jego zwolennicy twierdzą, że jest niezbędny do walki z próchnicą. Osoby przeciwne stosowaniu fluoru argumentują, że pierwiastek kumuluje się w organizmie, a jego nadmiar jest toksyczny. Istnieją również opinie, że stosowanie past z fluorem jest potrzebne, ale jedynie do 20 roku życia. Dyskusje dotyczące korzystania z kosmetyków z zawartością kontrowersyjnego pierwiastka powodują, że wiele osób rezygnuje z ich stosowania. Często wybieraną alternatywą stały się naturalne pasty do zębów, których skład jest zazwyczaj wolny od fluoru.

Zalety naturalnej pasty do zębów

Główną zaletą naturalnych preparatów do pielęgnacji jamy ustnej jest ich skład. Właściwości licznych wyciągów roślinnych są znane i stosowane od wieków. Wykorzystuje się je między innymi w medycynie i w kosmetyce. Naturalne pasty do zębów są bezpieczne i pozytywnie wpływają na florę bakteryjną, obecną w jamie ustnej. W zależności od wykorzystanych komponentów mogą mieć również dodatkowe działanie wybielające. Znajdziesz wśród nich również preparaty dedykowane problemom z nadwrażliwością zębów i paradontozą.

Naturalna pasta do zębów z dodatkiem konopi

Olej konopny charakteryzuje się licznymi dobroczynnymi właściwościami, które coraz częściej stosuje się w suplementach i kosmetykach. Ma działanie przeciwzapalne, działa odżywczo i regenerująco. Naturalna pasta do zębów wzbogacona olejem konopnym to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla tradycyjnych preparatów pielęgnacyjnych.

     03/06/2020    0 Komentarze

Leave the Comment